Дельфінотерапія для учасників АТО/ООС

У Харкові дельфіни допомагають бійцям, які повернулися з Донбасу, адаптуватися до мирного життя.

П’ятеро екс-бійців в дельфінарії “Немо” пройшли сеанс дельфінотерапії для ветеранів антитерористичної операції, які отримали серйозні каліцтва під час бойових дій.

За програмою реабілітації з посттравматичним синдромом,  військові дивилися вистави дельфінів, мали можливість гладити дельфінів, прокотися і послухали їх “голоси” під водою.

Подібні заходи для ветеранів будуть проводити в Харкові чотири рази на тиждень.

За словами керівника проекту Андрія Вагапова, програма розрахована на те, що процедуру кожен ветеран АТО буде проходити двічі на рік. Звичайно, це має відбуватися в комплексі з іншими реабілітаційними заходами. Дельфінотерапія – це, перш за все, поштовх, потужний сплеск позитивних емоцій, що добре позначається на дітях, які отримали контузію. Позитивно впливає і ультразвукова терапія, при якій людину кладуть на поверхню води так, щоб вуха опинилися у воді, а в цей час дельфіни видають характерні звуки .

“Враження класні. З одним дельфіном плавати сподобалося більше, ніж з двома (сміється). Адреналін зашкалює, але страху ніякого немає. На дотик дельфіни просто неймовірні. Їм, здається, теж все сподобалося (сміється). Хоча я боявся, тому що вони клацають зубами “- поділився враженнями один з бійців.

Незвичайний лікувальний сеанс сподобаєвся всім учасникам: обличчя бійців буквально світилися після контакту з дельфінами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *